Ivana Váňová, MBA

senátorka za Novojičínsko
Hero Image

Byla jsem u otevření sociálního zařízení domova důchodců v Kopřivnici

Zástupci města Kopřivnice a Moravskoslezského kraje představili zbrusu nový domov seniorů v Příčné ulici. Od července se do nových bytů začnou stěhovat první nájemníci. Až se Domov pod Bílou horou zaplní, najde v něm nový útulný a moderní domov s veškerou péčí 84 lidí.

Kopřivnický Domov pod Bílou horou je historicky první sociální zařízení, které Moravskoslezský kraj nově vybudoval. Má šest podlaží a bude sloužit jako domov pro seniory i jako domov se zvláštním režimem. Zařízení vyšlo celkem na 320 milionů korun, na jeho výstavbu přispělo Ministerstvo práce a sociálních věcí 65 milionů korun, zbývající část hradil kraj ze svého rozpočtu.

Poptávka po lůžkách v sociálních službách je v našem regionu stále vyšší a s počtem seniorů přibývá i lidí, kteří potřebují zvláštní péči. Věřím, že se zde klienti budou cítit příjemně, a že se jim dostane péče na té nejvyšší úrovni.

Otevření domova považuji za významnou historickou událost, která reflektuje demografický vývoj. Velikou zásluhu na otevření domova nese můj kolega Jiří Navrátil. Domov po Bíllou Horou poskytne důstojný život ve stáří v důstojných podmínkách a v krásném prostředí.
Obrázek č.1

Obrázek č.1

+