Ivana Váňová, MBA

senátorka za Novojičínsko, starostka Mořkova
Hero Image

Na vernisáži výstavy jsme mluvili o proměně Beskyd

Na konci ledna jsem za účasti našich lidí z Beskyd zahájila v předsálí hlavního sálu Senátu výstavu „Příběh transformace z Beskyd". Jde o pozoruhodnou expozici, která pojednává o pozoruhodných změnách krajiny i o jejích obyvatelích. Výstava ukazuje zejména proměnu obce Trojanovice, včetně aktuálních projektů zaměřených na citlivost k tamní krajině i místním.

Snažila jsem se alespoň na chvíli přenést do horní komory alespoň na chvíli atmosféru místa, ve kterém žijeme. Výstava prezentuje, jak pozoruhodným způsobem se proměňuje krajina Beskyd, a zároveň ukazuje houževnatou schopnost tamních obyvatel realizovat originální nápady a ovlivňovat budoucnost tohoto krásného regionu. Na slavnostní vernisáž zavítala řada významných hostů, vedle mých kolegyň a kolegů ze Senátu a Sněmovny to byla řada přátel z Beskyd. Vernisáž kulturně zarámoval Marian Friedl, držitel ceny Anděl 2017.

Chci poděkovat panu starostovi Trojanovic Jiřímu Novotnému a jeho spolupracovníkům za to, že Valaši vykročili správným směrem. Za proměnou jejich obce a regionu je vidět spousta práce, za kterou mají můj obdiv.

Výstava byla v předsálí Jednacího sálu Senátu k vidění až do 12. února 2024.
Obrázek č.1

Obrázek č.1

+