Ivana Váňová, MBA

senátorka za Novojičínsko, starostka Mořkova
Hero Image

Uctila jsem ve Vítkově památku studenta Jana Zajíce

V pátek 24. února 2023 jsem uctila společně s kolegy senátory Herbertem Paverou a Jiřím Duškem památku studenta Jana Zajíce v jeho rodišti ve Vítkově. Od jeho smrti uplynulo v sobotu 25. února 54 let.

Student šumperské průmyslovky Jan Zajíc se 25. února 1969 upálil na Václavském náměstí v Praze, aby národ znovu probudil. Byl to druhý největší protest proti okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy hned po upálení Jana Palacha.

V rámci vzpomínkové akce na Jana Zajíce obdržela studentka prvního ročníku tamního víceletého gymnázia Viktorie Doleželová Cenu Jana Zajíce, která se uděluje talentovaným studentům. Viktorie navštěvuje taneční školu Dance4Life v Opavě od svých 4 let. Mezi největší úspěchy patří 1. místo v základní lize Disco dance ČR, které poprvé získala v roce 2020 a o rok později svůj titul mistryně ČR úspěšně obhájila a postoupila do velkého televizního finále.

V témže roce se probojovala do EXTRALIGY, kde jako jedna z nejmladších obsadila 16. místo. V loňském roce se již pevně usadila v EXTRALIZE a mezi nejlepšími tanečníky ČR se umístila dvakrát na 3. místě. Vyzkoušela si také novou disciplínu DUO, ve které s partnerkou obsadily jedenkrát 1. a jedenkrát 2. místo. Daří se jí nejen na domácí půdě, ale mezi největší úspěchy patří 8. místo, které si přivezla z mistrovství Evropy. Viktorie je nejen úspěšnou tanečnicí, ale také studentkou s velmi dobrým prospěchem.
Obrázek č.1

Obrázek č.1

+
Obrázek č.2

Obrázek č.2

+